В Херсоні вшанували переможців урочистої церемонії «Спортивне сузір’я Херсонщини» 2019 року

17 грудня 2019 року у приміщенні Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша відбулася урочиста церемонія нагородження кращих херсонських спортсменів, тренерів та функціонерів 2019 року “Спортивне сузір’я  Херсонщини». 

У святковому залі  зібралася вся спортивна гордість Херсонської області: номінанти – спортсмени-переможці та призери міжнародних змагань, їх  досвідчені  тренери, керівники спортивних закладів, ветерани спорту та почесні гості, які є завзятими  шанувальниками українського та херсонського  спорту. 

Найважливішу щорічну спортивну подію організовано зусиллями  управління з питань фізичної культури та спорту обласної державної адміністрації та комунальної установи «Херсонський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Херсонської обласної ради за підтримки Херсонської обласної державної адміністрації та  Херсонської обласної ради. 

На урочистій церемонії «Спортивне сузір’я Херсонщини»  були присутні легенди спорту Херсонщини, України та світу:  заслужені майстри спорту СРСР, срібні  призери Олімпійських ігор 1988 року в Сеулі, багаторазові чемпіони світу з веслування академічного Павло Миколайович Гурковський та Микола Анатолійович Комаров, заслужений майстер спорту СРСР, срібний  призер Олімпійських ігор  1988 року в Сеулі, багаторазовий чемпіон світу та Європи з веслування на байдарках Сергій Федорович Кірсанов. Олена Олефіренко – заслужений майстер спорту України, багаторазова чемпіонка Європи, Кубків світу з  веслування  академічного, фіналістка трьох Олімпійських Ігор (2000, 2004, 2008), Найкраща спортсменка десятиріччя Херсонщини (протягом 2001-2010 років: Олена 9 разів визнавалась «Кращою спортсменкою з олімпійських видів спорту Херсонщини»). 

Катерина Морозова – заслужений майстер спорту України, бронзова призерка ХІV Паралімпійських ігор 2012 року у Лондоні,  багаторазова чемпіонка світу, Європи та Кубків світу з  веслування  академічного.

Молчанов Ігор Анатолійович – заслужений працівник фізичної культури і спорту України, заслужений тренер України, тренер олімпійського чемпіона зі стрибків на батуті Юрія Нікітіна та Миколи  Просторова.  

Серед почесних гостей були присутні: перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Дмитро  Стефанович Бутрій, радник голови Херсонської обласної ради Оксана Михайлівна Стогній, заступних Херсонського міського голови Інна Петрівна Трібух, депутат Херсонської міської ради, голова постійної комісії з питань планування,  фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку та регуляторної політики Руслан Іванович Рубан, депутат Херсонської міської ради, директор Херсонського вищого училища фізичної культури Валентин Васильович Сух, ветерани спорту, які будували та створювали умови, щоб херсонські спортсмени досягали найвищих результатів та прославляли Батьківщину: Владимиров Костянтин Миколайович, Голованов Олександр ІвановичВечерок Євген Матвійович

Нагородження найкращих спортсменів, тренерів та команд Херсонської  області проходили у 11 номінаціях. 

У номінації «Краща  спортсменка  року»  переможцями стали 

1 місце – Анастасія Павлова – переможниця Гран-прі Європи, бронзова призерка чемпіонату Європи, володарка ліцензії на участь у ХХХІІ Олімпійських іграх 2020 року в Токіо зі стрільби із луку.

2 місце – Алла Белінська – переможниця Кубку світу, бронзова призерка VII Всесвітніх ігор серед військовослужбовців з вільної боротьби.

3 місце – Єлизавета Тіскарьова –  бронзова призерка чемпіонату Європи серед жінок до 23 років з вільної боротьби.  

У номінації  «Кращий спортсмен року»:  

1 місце – Андрій Проценко чемпіон ІІ Європейських ігор, срібний призер чемпіонату Європи, переможець фіналу «Діамантової ліги» 2019 року зі стрибків у висоту;

2 місце – Олександр Сиромятников срібний призер ІІ Європейських ігор з веслування на байдарках;

3 місце – Микола Просторов – срібний призер ІІ Європейських ігор зі стрибків на батуті. 

У номінації «Кращий тренер року»: 

1 місце – Зуєв Геннадій Володимирович  – тренер переможця ІІ Європейських ігор, переможця фіналу «Діамантової ліги» 2019 року зі стрибків у висоту Андрія Проценко.

2 місце – Павлов Владислав Олексійович і Павлова Надія Валеріївна – тренери переможниці Гран-прі Європи, бронзової призерки чемпіонату Європи, володарки ліцензії на участь у ХХХІІ Олімпійських іграх 2020 року в Токіо зі стрільби із луку Анастасії Павлової.

3 місце- Гаврильченко Ігор Володимирович  – тренер переможців чемпіонатів світу та Кубків світу з кікбоксінгу (WAKO) Ганни Дубіни та Віталія Дубіни.  

У номінації «Сенсація спортивного року»:

1 місце – Ерік Арушанян – переможець чемпіонату світу серед юніорів з вільної боротьби.

2 місце – Олександр Зарубін – бронзовий призер чемпіонатів світу та Європи серед юніорів з веслування на байдарках.

3 місце – Дар’я Ставинога – переможниця чемпіонату Європи серед юніорів до 18 років з веслування академічного.            

У номінації  «Кращий спортсмен з неолімпійських видів спорту»:  

1 місце- Ганна Дубіна – переможниця чемпіонату світу та двох Кубків світу з кікбоксінгу (WAKO).

2 місце-  Микола Кітченко – дворазовий переможець чемпіонатів світу з Комбат самозахист ІСО (International Cомbаt Organisation) та World championship WFC.

3 місце-  Віталій Дубіна  – переможець чемпіонату світу та Кубку світу з кікбоксінгу (WAKO).

У номінації  «Сильні духом» переможцями стали:

Єлизавета Мерешко – дворазова переможниця, триразова срібна та бронзова призерка чемпіонату світу з плавання.

Яна Лебєдєва срібна призерка чемпіонату світу, рекордсменка світу з легкої атлетики. 

Юлія Кисильова – переможниця чемпіонату Європи з легкої атлетики.

Світлана Півень – фіналістка чемпіонату Європи з легкої;

Сергій Григорчук – бронзовий призер чемпіонату Європи з шахів.

 Олег Шейко – бронзовий призер чемпіонату Європи з вільної боротьби.

 Бенедик Елла Дмитрівна – тренер дворазової переможниці, триразової срібної та бронзової призерки чемпіонату світу з плавання Єлизавети Мерешко.

У номінації «Кращий у спорті ветеранів»:

Переможець в номінації – Артем Морозов – дворазовий переможець чемпіонату світу з веслування академічного у категорії «Мастерс».

У номінації  «Краща  спортивна  федерація  року з олімпійських видів спорту»: 

Переможець  – Херсонська обласна організація Федерації боксу України (президент Трутнєв Олександр Олександрович).  

У номінації  «Краща  спортивна  федерація  року з неолімпійських видів спорту»:

Переможець – Херсонська обласна федерація Кіокушин карате і рукопашного бою (президент Всеволодов Сергій Сергійович).

У номінації «Краща  спортивна  команда»:

Переможець в номінації – Міні-футбольний клуб «Продексім» переможець чемпіонату України серед команд екстра-ліги з футзалу сезону 2018/2019 (президент Колихаєв Ігор Вікторович, керівник команди Віктор Іванович Бербенцев)

У номінації «Кращі спортивні організатори року»:

Переможці в номінації:

Смірнов Володимир В’ячеславович – президент Херсонської обласної федерації спортивної боротьби, керівник Спортивного клубу спортивної боротьби «ТІ ЄС ТЕХ» (TStech).

Гарагуля Ігор Володимирович – президент федерації з академічного веслування в Херсонській області.

Слюсар Віктор Володимирович – президент Новокаховскої міської федерації таеквондо ITФ «Спортивний клуб «Хваранг-До». 

А також у рамках проведення урочистої церемонії «Спортивне сузір’я Херсонщини» відбулося відзначення кращих спортсменів відомчими відзнаками.

Так, нагороду від Херсонського обласного відділення Національного олімпійського комітету України отримала вихованка «Новокаховської «школи» легкої атлетики, юна зірка херсонського та українського спорту, золота медалістка ХV Європейського юнацького олімпійського фестивалю у стрибках в довжину – Марія Горєлова.

Подяку Міністра освіти і науки України «За особистий внесок у піднесення міжнародного авторитету України» отримав я бронзовий призер чемпіонату Європи серед студентів з ТХЕКВОНДО (ВТФ) Марсель Кім.

А перший заступник Херсонської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» Руслан Миколайович Русаль вручив Почесну грамоту Першого заступника голови фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» України  старшому інспектору, старшому лейтенанту Горностаївського відділення національної поліції – Миколі Кітченко.

Море чудових емоцій та наснаги від музичної програми отримали учасники заходу від творчої команда артистів театру імені М. Куліша. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *