На Херсонщині фінішував чемпіонат України з шахів

У Херсоні фінішував чемпіонат України з шахів серед жінок, який тривав з 2 до 14 грудня 2020 року.

Через карантинні обмеження кількість учасниць не перевищує 20. Це не завадило спортсменкам з усієї України помірятися силами. Турнір складається з трьох етапів: «класичні шахи», «рапід», «бліц». Після кожного етапу судді визначали переможця.

Призові трійки  у швидких шахах виглядають таким чином:
Рапід: 1 місце – Інна Гапоненко (6,5 очок), 2 місце –  Євгенія . Долуханова (6,5 очок), 3 місце – Ольга Бабій (6 очок).
Бліц: 1 місце – Інна Гапоненко (7,5 очок), 2 місце –  Надія Шпанко (6,5 очок), 3 місце –  Юлія Осьмак (6,0 очок).

Турніри у класиці тривали понад тиждень.

У класичних шахах Інна дещо поступилась суперницям – і кращою шахісткою вже вдруге виявилась львів’янка,  чемпіонка світу серед юніорок 2015 року, міжнародний майстер Наталя Букса. Вона ж вигравала турнір 2018 року.

Другою стала Ольга Бабій з Тернополя, а бронзова нагорода — у Юлії Осьмак з Києва.

Херсонки теж непогано показали себе: найвищою з наших виявилась Ірина Барчук: у неї 9-те підсумкове місце. Інна Гапоненко 14-та, Катерина Григорчук, 15-та і Юлія Зінкевич 19-та.

Усіх учасниць змагань привітав директор Департаменту реалізації гуманітарної політики ОДА Михайло Линецький: «Будь-яка боротьба – це прагнення до перемоги. А ці змагання довели, що тут зібралися краса й інтелект української нації. Сподіваюсь, що в наступному році чемпіонат також пройде на гостинній Херсонщині».