Як кріотерапія сприяє відновленню?

Дослідіть кріотерапію

Ви коли-небудь відвідували кріокамеру або кріосауну? Сміливці, які наважуються на кріотерапію, витримують температуру до -190°C. Хоча це не для всіх, вона широко використовується спортсменами та знаменитостями, серед яких Дженніфер Еністон та футболіст Кріштіану Роналду. Цікаво, що завдяки своєму впливу на опорно-руховий апарат, японський лікар вперше застосував кріотерапію в 1989 році для лікування ревматичних захворювань.

Кріотерапія полягає в короткочасному впливі на тіло екстремально холодного повітря. Існує два основні способи проходження цієї процедури:

  • Кріотерапія всього тіла: Ви заходите в кріокамеру, де вас закривають у приміщенні з температурою повітря від -50 до -150°C.
  • Кріотерапія частини тіла: Випробовується в кріосауні або полярії – циліндричній кабіні, що охолоджує вас повітрям температурою до -190°C, в той час як ваша голова залишається зовні при кімнатній температурі.

Як кріотерапія сприяє відновленню?

  • Уповільнює та зменшує запальні процеси в організмі.
  • Сприяє м’язовому та загальному розслабленню.
  • Позитивно впливає на відновлення суглобів і зв’язок.
  • Впливає на нервові закінчення, що призводить до зниження інтенсивності болю.

Що таке кріотерапія?

Як і вплив холодом, кріотерапія може зменшити біль у м’язах і втому, якщо застосовувати її одразу після тренування. Якщо у вас близькі за часом відповідальні змагання, то кріотерапія незабаром після тренування може допомогти вам почуватися добре і відпочившим. У довгостроковій перспективі, якщо метою є нарощування м’язів і загальне поліпшення продуктивності, то найкраще проходити кріотерапію через деякий час після тренування, що робить її хорошою технікою відновлення в дні, коли немає тренувань.

Як працює кріотерапія? Через надзвичайно низькі температури в кріосаунах і кріокамерах тривалість терапії дуже коротка – всього 2-4 хвилини. Цей час не слід перевищувати, щоб уникнути обмороження та інших проблем. Підготовка та повернення до нормальної температури тіла займають більше часу, ніж сама процедура. Перед входом в камеру або кріосауну важливо надіти білизну, рукавички, шкарпетки, взуття, а у випадку з кріокамерою – шапочку. Після процедури необхідно розігріти тіло, зазвичай, за допомогою короткого, приблизно 10-хвилинного легкого кардіотренування (наприклад, їзда на велотренажері). Для оптимального відновлення рекомендується проводити холодову терапію приблизно раз на тиждень, але навіть менш часті сеанси можуть бути корисними.

Інформація: з відкритого доступу.

Фото: з відкритого доступу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.