У вихідні 23-24 листопада після понад дворічної перерви до нашого міста повернувся історичний фестиваль “LEGIO. Херсон”!!!

Відкрився фестиваль з вітальних промов організатора “LEGIO. Херсон” Євгенія Шатілова, керівниці Громадські центри СВОЄ Наталії Шатілової та начальниці відділу молодіжної політики управління молоді та спорту міськради Наталі Ярової.

У перший день фестивалю на відвідувачів також чекали презентація книги Євгена Синиці “Кирило і Мефодій. Політичні інтригани словесності” за участю автора, виступ Дементія Білого “Як відбувся процес перейменування вулиць у Херсоні?” та панельна дискусія “Як і навіщо працювати з минулим під обстрілами?”

Протягом другого дня фестивалю проходили лекції Євгена Синиці “Фронтир: контакт чи конфлікт? Як це працювало в ранньому середньовіччі”, Сергія Нємцева “Що ми знаємо про системи літочислення в античному Причорномор’ї?”, воркшоп від Євгенія Шатілова “Ворожі маніпуляції про історію півдня України: як їм протистояти за допомогою смартфона і здорового глузду”, а також показ і обговорення документального фільму Руслана Горового “Мощун, щоденник Людмили Олександрівні”.

Обидва дні фестивалю проходив книжковий ярмарок, на якому відвідувачі могли придбати історичну літературу за цінами видавництва. А також діяла ігрова локація від клубу настільних ігор “ІгроДіжка”, започаткованого у вересні цього року молодіжним простором МолоДіжка.

Популярно-історичний фестиваль “LEGIO Historica. Херсон” був започаткований за ініціативи громадської організації “Ідеалісти” восени 2018го року, і відтоді проходив щоосені у перші вихідні жовтня у рамках Міської програми “Молодь Херсона”. За рахунком у 2024му році фестиваль відбувся в Херсоні уп’яте. У 2022-2023 роках “LEGIO Historica” проходив у Кропивницькому, Одесі, Києві, Луцьку, Полтаві із активним залученням ВПО з Херсона.

У 2024 році історичний фестиваль “LEGIO. Херсон” реалізується історичним проєктом “LEGIO Historica” та молодіжним простором «МолоДіжка» у партнерстві з управлінням молоді та спорту Херсонської міської ради і освітньо-тренінговим центром “Своє”, у рамках «Молоді Амбасадор(к)и Розмаїття» – проєкту для молоді та молодіжних працівників з посилення соціальної згуртованості для створення інклюзивного, мирного суспільства, мінімізації ймовірності конфліктів, що виникають між різними групами, та прискорення процесу інтеграції молодих людей з числа ВПО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.