ЕКСКЛЮЗИВНЕ ІНТЕРВ’Ю З КАТЕРИНОЮ КОСТРІКОВОЮ
КАТЕРИНА КОСТРІКОВА: «Без наукової основи в спорті неможливо рухатися вперед»
Ексклюзивне інтерв’ю з кандидаткою педагогічних наук, викладачкою кафедри професійного та олімпійського спорту ХДУ, головою Олімпійської академії Херсонської області, головною міжнародною суддею IPSF, амбасадоркою проєкту HEAL (Еразмус +) КАТЕРИНОЮ КОСТРІКОВОЮ.
З якого життєвого кроку розпочався Ваш шлях у великий спорт?
– В українському спорті повітряні дисципліни тільки набувають популярності. Олімпійський вид спорту – це спортивна гімнастика, але, на жаль, поки що без повітряної акробатики. Я захопилася повітряними дисциплінами на початку 2000-х років, коли мені було 18-ть. Подруга запросила на змагання – прийти і просто подивитися. Я пришла з цікавості і захопилася… на все життя. Зі школярської пори я займалася великим тенісом та спортивним орієнтуванням. У мене взагалі вся сім’я спортивна: батько – спортсмен-олімпієць, мама – викладачка фізвиховання.
Які цілі в той час Ви перед собою ставили? І чи збігаються ті цілі з минулого з результатами, які Ви досягли сьогодні?
– Моя мета була на той час – відкрити власну спортивну студію. 15 років тому я набрала дитячу групу і так все закрутилося… Також, я мріяла стати відомою людиною в сфері спорту і це здійснилося! Я стала першим міжнародним суддею з повітряних дисциплін в Україні. Ще одна мета – зруйнувати шаблони щодо виду повітряних дисциплін. І це відбулося. Отже, я задоволена і продовжую далі свою велику справу разом з моїми друзями-однодумцями!
Чи це правда, що в історії Херсонського олімпійського спорту Ви стали першим стипендіатом від Херсонської області в Національному олімпійському Комітеті України?
-Це було 12 років тому, коли я входила до складу національної збірної. Тоді в Олімпійський комітет подали мою кандидатуру. Її затвердили. І так я стала першим стипендіатом від Херсонщини. Це була знакова подія. Мені було дуже приємно.
Чому Ви стали викладачкою на кафедрі професійного та олімпійського спорту в Херсонському державному університеті? Які успіхи у Вас на цьому полі діяльності?
– Я зрозуміла, що без наукової основи я не зможу в спорті рухатися вперед. Закінчила магістратуру. Навчалася в аспірантурі та захистила дисертацію. Тема дисертації: «Формування Олімпійських цінностей в освітній процес молодших школярів». На факультеті фізичного виховання та спорту ми впроваджуємо різноманітні цікаві та передові освітні програми. Я розробляю програми, пов’язані з олімпійським спортом, а також проводимо Олімпійські Уроки, Олімпійські Тижні, тощо. Крім того, я працюю помічницею декана з практичної роботи зі студентами. Своїм студентам я викладаю не тільки суху теорію. Це було б нецікаво. Ми, викладачі, ведемо з ними діалог. Молоді люди приїжджають на змагання, допомагають нам в організаційних та методичних питаннях. Наші студенти доброзичливі. Активно беруть участь у всіх челленджах та виконують поставлені для них завдання! Наприклад, якщо це фітнес, то студенти створюють відеострічки в процесі навчання, а потім демонструють їх викладачам та однокурсникам. Йде жваве обговорення та спілкування в групах. Ще є приклади, коли студенти з Херсонщини приїздили на очні лекції в Івано-Франківський університет, брали участь в Олімпійському Дні, проводили флеш-моби, цікаві руханки та Олімпійський Тиждень. Беззаперечно можу зазначити – студентам дуже подобається певний рух під час навчання в університеті.
Будь ласка, скажіть, як змінився характер освіти під час війни саме у Вас як викладача?
-На сьогоднішній день, це не тільки онлайн – формат! ХДУ тимчасово перемістився у Івано-Франківськ. І я теж переїхала в це місто. Воно чудове, сучасне та зосереджує в собі багато вищих навчальних закладів. Воно, без перебільшення, – молодіжне. Херсонські студенти часто беруть участь в у Тижнях «живих» лекцій саме у Франківську. До мене приїжджали також вихованці з моєї дитячої студії. У цьому місті є всі умови для занять спортом та фізкультурою – це велика кількість спортивних майданчиків, безліч бігових доріжок, сучасні стадіони та інше. Діти і молодь тут дуже спортивні.
Щоб Ви побажали, які настанови озвучили в цьому інтерв’ю для юних спортсменів – майбутніх олімпійців?
– Я би порадила бути сміливими та пробувати свої сили у різних сферах нашого життя. Якщо є здібності, то все у вас вийде. Треба шукати свій Талант, а, знайшовши його, не боятися робити помилок та йти тільки вперед. Краще зробити помилки, зате потім ви не буде жалкувати, що не використали свої можливості! Є можливість – треба робити!!!
-Напередодні новорічних світ бажаю всім міцного здоров’я, і щоб настав мир!!! Це – найголовніше!!! Все буде добре!
Ексклюзивне інтерв’ю: від Херсонського обласного Відділення НОК України.
Фото: з архіву Катерини Кострікової.