94 хвилини боротьби

«Дніпро» – «Донбас» 3:2 ОТ (1:0, 0:1, 1:1, 1:0)
Рахунок в серії 2:2

Шайби: 1:0 Янішевський (Брага), 02:20, 1:1 Лялька (Буценко), 33:08, 1:2 Лялька (Коренчук), 40:16, 2:2 Гасніков (Дорофєєв, Зайцев), 50:57, 3:2 Вішняков (Гасніков), 93:43.

Дніпро: Хомутов (Петров); Білоусов (А) – Макаров, Дорофєєв – Декало, Афанасьєв (А) – Ратушний, Матусевич – Кругляков; Вішняков – Гасніков – Зайцев, Жвачкін (К) – Крисанов – Каракулько, Янішевський – Целогородцев, Абаджян – Брага – Тимченко.

Донбас: Тріфонов (Дьяченко); Колесніковс – Пангелов-Юлдашев, Кутугін – Григорьєв, Кобєлєв – Журавльов, Кожевніков – ; Лялька (А) – Буценко – Коренчук (А), Монс – Туркін – Казаковцев, Подзіньш – Бірюков – Костіков, Садовіков – Карпенко – Захаров (К).

29 вересня 2020 року в Херсоні відбувся четвертий поєдинок півфінальної серії плей-офф УХЛ-Парі-Матч. Склади майже без змін, «Дніпро» без Дмитра Чернишенка, у «Донбаса» замість Микити Мільохіна заявлений Айнарс Подзіньш. Сценарій матчу, на відміну від попередніх ігор, кардинально змінився. Вже на 3 хвилині херсонці повели в рахунку – Олексій Янішевський вдало підставився під накидання Владислава Браги, рикошет – і шайба опиняється за спиною воротаря «Донбаса» Олексія Тріфонова – 1:0.

Весь перший період господарі грали другим номером, а хокеїсти «Донбасу», заволодівши перевагою, розстрілювали ворота «Дніпра». Олександр Хомутов раз за разом виручав команду. А там, де він, здавалось, був безсилий, на допомогу приходили партнери.

Друга двадцятихвилинка почалася з обопільних атак команд, де більш активно діяли донеччани. На 33 хвилині поєдинку після звалища біля воріт Хомутова довелося замінити, і замість нього на останній рубіж вийшов Олег Петров. Через півхвилини після заміни воротар херсонців виїхав з воріт, щоб викинути шайбу, але цим в один дотик скористався форвард «Донбасу» Віталій Лялька – 1:1. Після забитого гола донеччани посилили свій натиск і повністю притиснули «щук» до їхніх воріт. Але за 20 секунд до кінця періоду гості проґавили контратаку херсонців, яка ледь не завершилася голом.

Третя двадцятихвилинка почалася жахливо для господарів. Вже на 16 секунді Лялька забив другий гол і вивів донецьку команду вперед. Форвард виграв боротьбу у захисників, підробив шайбу і «пальнув» з середньої дистанції під поперечину так, що Петров був безсилий врятувати свою команду.
Ближче до екватора періоду гра почала заспокоюватися, але на 51 хвилині господарі вдало розіграли більшість. Сергій Дорофєєв віддав шайбу на Олексія Зайцева, а той виклав її під кидок Євгену Гаснікову – 2:2. Пішов відкритий хокей з безліччю обопільних атак. Голкіперам команд довелося докласти чимало зусиль, щоб перевести гру в овертайм.

Перші 5 хвилин додаткового часу пройшли за повної переваги «Дніпра». Тричі воротар «Донбасу» рятував команду, витягуючи «мертві» шайби. Але, поступово гра вирівнялася і вже біля воріт «щук» почали виникати небезпечні моменти. Все могло б закінчитися, як і вчора: в першому овертаймі. Господарі розіграли небезпечну атаку, і здавалося, що їх «дев’ятці» залишиться тільки потрапити в порожній кут воріт, але Трифонов зробив маленьке диво, піймавши в пастку шайбу. Пішли на другий ОТ. На трибунах почали жартувати: два матчі за один квиток! Така вдача.

Події другої додаткової двадцятихвилинки нічим не відрізнялися від першої. Гострі атаки, потужні кидки і сейви воротарів. Але ж «херсонський марафон» коли-небудь мав завершитися. І на 94 хвилині поєдинку (новий рекорд УХЛ) херсонські хокеїсти розіграли чергову атаку, в якій Гасніков віддав пас з-за воріт, а точним і вирішальним у цьому матчі кидком відзначився Альберт Вішняков – 3:2.

Перемога «Дніпра», знову рівність по зустрічах, і серія переїжджає в Дружковку, де вже 1 жовтня 2020 року о 18:30 команди вийдуть на лід.