Володимир Шадрін: Ми хочемо, щоб діти могли займатися самбо в кожній херсонській школі
Федерація самбо України ініціювала всеукраїнську Програму, завдяки якій боротьбою можна буде займатися не тільки в спеціалізованих секціях, але і в звичайних загальноосвітніх школах – замість традиційних уроків фізкультури.
На думку авторів Програми, це не тільки значно підвищить залученість дітей в спорт, але і дасть школярам багато корисних в житті фізичні навички і психологічні якості.
Детальніше про нову спортивної Програмі розповів президент Херсонської обласної федерації самбо Володимир Шадрін.
– Як виникла ідея створення такої програми?
Авторами ідеї був президент Національної федерації самбо України Вадим Рогач та Галина Коломоєць з Київського «Інституту модернізації змісту освіти». І тренерська рада, який неодноразово порушував питання відсутності на сьогоднішній день масовості спорту, зайнявся написанням такої програми, доведенням її целессобразності. Вони відстояли свою точку зору в Міністерстві освіти, і програма почала працювати.
На сайті Федерації самбо України є можливість зареєструватися і стати її учасником. Нічого там хитрого немає, елементарні речі. Керівник повинен просто внести дані в спеціальну анкету про свій навчальний заклад і заявити про своє бажання брати участь у проекті.
Запропонована програма гарантує учасникам фінансування з державного бюджету в частині придбання борцівський килим і тренувальної форми, а також на місцевих рад покладається навантаження по оплаті інструкторів.
– Як будуть організовані заняття для бажаючих займатися самбо?
Думаю, курс буде тривати близько року. Участь в програмі буде тільки на добровільних засадах. Можливо три варіанти її реалізації: замість уроків фізкультури, модульною системою навчання або семестрово.
У завдання фізруків не входитиме давати дітям багато техніки, перший рік навчання якраз цього в себе і не включає. В першу чергу дітям дадуть вміння виконувати нескладні акробатичні дії, вміння падати і страхуватися при цьому і, важливо, в них будуть виховувати командний дух і вміння працювати на результат. А потім вже до цього всього можуть бути додані технічні вміння і фізична підготовка.
Звичайно, в інтересах федерації самбо щоб це був якомога більш масовий процес, 4-5 занять на тиждень замість уроків фізкультури. Тоді можна буде говорити про якусь селекції і якісь результати.
– У чому буде її користь для дітей?
Участь в програмі дасть можливість підвищити впевненість в собі, отримати елементарні уроки самооборони. І з урахуванням того, в якій ситуації перебуває наша держава, коли хлопці підуть в армію, важливо, що у них вже буде якась підготовка. І, звичайно, вони отримають навички захисту від травм при падіннях. Людина, яка має елементарні навички угруповання і страховки при падінні, ніколи не зламає собі руку або ногу на ожеледі.
Багато в чому, діти втратили інтерес до спорту, сидять цілими днями за комп’ютером, не ведуть активний спосіб життя. І чим більше буде маса дітей, які займаються спортом, тим більше буде можливість у тренерів провести якусь селекцію. Відповідно, дітям і їх батькам, які будуть бачити якусь перспективу в спорті, будемо давати можливість реалізовуватися далі.
– Як програма буде реалізовуватися в Херсонській області?
Зараз плануємо ввести пілотний проект в 30 школі. Там буде набрана група з 25-30 осіб. Різниця у віці між ними буде не більше трьох років, щоб можна було давати однакові фізичні навантаження. Ясна річ, до тренувань вони приступлять тільки після медичного огляду і отримання допуску від лікаря.
Також вже в травні на базі Херсонської області буде проводитися всеукраїнський семінар з навчання інструкторів. На перших порах ними можуть стати вчителі фізкультури, які мають профільну освіту і педагогічні навички. На семінарі їх навчать елементарним страховками, вмінню падати, виконання базових технічних дій. І вчителі, які вже працюють в своїх школах, зможуть виконувати і функції інструкторів.
Радує, що на сьогоднішній день Херсонська область є лідером за кількістю поданих заявок серед усіх областей. Станом на 15 січня їх було вже двадцять дев’ять. У найближчій до нас Донецької області подали двадцять чотири заявки. Решта – далеко позаду.
Але мало проявити ініціативу, треба домогтися оснащення всіх цих шкіл інвентарем і створення умов для роботи інструкторів.
автор: Віталій Вибранський
Джерело: http://khersonci.com.ua